TEM96B-320-320-4.5
Category : RF and Wireless RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Adhesive : Conductive
Product Status : Active
Thickness - Overall : 0.177" (4.50mm)
Package : Bag
Series : TEM96
Material : Polymer Resin
Mfr : Shiu Li Technology Co., Ltd.
Shelf Life Start : -
Width : 12.598" (320.00mm)
Shape : Square
Length : 12.598" (320.00mm)
Shelf Life : -
Storage/Refrigeration Temperature : -
Operating Temperature : -60°C ~ 180°C
Type : Absorbing Sheet
Base Product Number : TEM96B
Description : RF & EMI ABSOBER SHEET, 320X320M
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union
Model Number : TEM96B-320-320-4.5
Contact Now
RF EMI Absorbing Sheet TEM96 Polymer Resin Conductive 12.598" (320.00mm) X 12.598" (320.00mm) X 0.177" (4.50mm)