FAM1-400-400-1.5-1A
Category : RF and Wireless RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Adhesive : Non-Conductive, Single Sided
Product Status : Active
Thickness - Overall : 0.059" (1.50mm)
Package : Box
Series : FAM1
Material : -
Mfr : t-Global Technology
Shelf Life Start : -
Width : 15.748" (400.00mm)
Shape : Square
Length : 15.748" (400.00mm)
Shelf Life : 12 Months
Storage/Refrigeration Temperature : -
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Type : Absorbing Sheet
Base Product Number : FAM1-400
Description : RF ABSORB SHEET 15.748"X15.748"
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union
Model Number : FAM1-400-400-1.5-1A
Contact Now
RF EMI Absorbing Sheet FAM1 Non-Conductive, Single Sided 15.748" (400.00mm) X 15.748" (400.00mm) X 0.059" (1.50mm)