TEM96A-80-80-1.0
Category : RF and Wireless RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Adhesive : Conductive
Product Status : Active
Thickness - Overall : 0.039" (1.00mm)
Package : Bag
Series : -
Material : Polymer Resin
Mfr : Shiu Li Technology Co., Ltd.
Shelf Life Start : -
Width : 3.150" (80.00mm)
Shape : Square
Length : 3.150" (80.00mm)
Shelf Life : -
Storage/Refrigeration Temperature : -
Operating Temperature : -60°C ~ 180°C
Type : Absorbing Sheet
Description : THERMAL CONDUCTIVE RF ABSORBER P
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union
Model Number : TEM96A-80-80-1.0
Contact Now
RF EMI Absorbing Sheet - Polymer Resin Conductive 3.150" (80.00mm) X 3.150" (80.00mm) X 0.039" (1.00mm)